Vitajte vo svete, kde vonia káva.

Vôňa kávy vytvára pocit pohody, preto u nás rozvoniava deň čo deň, vo forme espressa, lahodných mliečnych káv, filtrovaných káv, alebo kávových špecialít.

U baristu si nájde každý tú pravú chuť obľúbenej kávy.

Kaviareň U BARISTU

Naša kaviareň je vytvorená tak aby ste sa cítili „ako doma“, pohodlne a príjemne. Nachádza sa blízko centra a pešej zóny v Michalovciach.

Určite vás zaujme široký výber káv a kávových produktov a taktiež rôzne druhy dezertov,čajov,limonád a smoothie.

Priaznivci pravej belgickej čokolády si taktiež prídu na svoje.  Každé ráno ponúkame raňajkové menu, okrem toho sú v ponuke aj menšie snacky ako sú paniny alebo sendviče. V kaviarni si môžete zakúpiť aj príslušenstvo na prípravu alternatívných káv na domáce použitie a k tomu vám odporučíme aj čerstvo praženú zrnkovú kávu ,podľa vašej chuti.

Naša kaviareň disponuje hlavnou nefajčiarskou časťou, vyhradenou fajčiarskou zónou a v letných mesiacoch vonkajšou terasou na ktorej sa organizujú aj hudobné večery. Pre deti sú k dispozícií aj detské hračky.

Rezervácie: 0905 542 113

Novinky v ponuke U BARISTU

BARISTA COFFEE TRAINING POINT

Barista coffee training point je tréningové centrum ktoré vzniklo ako ďalší projekt, popri kaviarni U baristu. Na tomto mieste sa môžete naučiť niečo pre Vás úplne nové alebo zdokonaliť nadobudnuté skúsenosti. Kurzy sú určené pre širokú verejnosť, pre laika ktorý si kávu len rád vychutnáva alebo aj pre zabehnutého profesionála. Všetky kurzy sú pod vedením majiteľa kaviarne Miroslava Škorvánka – profesionálneho baristu.

Na školeniach sa pracuje so špičkovým vybavením aby vaše vedomosti a skúsenosti boli čo najkvalitnejšie.

Nenazývame to školou ale tréningovým centrom, lebo iba tréningom sa človek zdokonaľuje.

profesionálny barista / Miroslav Škorvánek

Môj príbeh, teda vzťah s kávou sa začal už v detstve a pretrváva až dodnes, od prvých vôni kávy cez prvé skúsenosti v gastronómii, v kaviarni až po otvorenie svojej vlastnej kaviarne a tréningového centra.

Mám za sebou dlhoročné skúsenosti s prípravou kávy, ktoré som nadobudol aj ako samouk ale aj na kurzoch či už na Slovensku alebo v zahraničí (Taliansko, Česká republika).

Všetky skúsenosti a vedomosti ktoré som nadobudol som sa snažil vložiť aj do kaviarne, aby všetko bolo na profesionálnej úrovni.

Eventy a kurzy

Baristický kurz BASIC

IMG_4823

Na tomto kurze vás naučíme správne pripravovať lahodné espresso, prácu
s mlynčekom a ako správne čistiť kávovar.

 

Kde?: BARISTA COFFEE TRAINING POINT

Rezervácie: 0905 758 529

Kurz LATTE ART

IMG_5384

Chcete vedieť pripraviť lahodné cappuccino ? Chcete vedieť nakresliť obrázok?
Neviete ako na to? Naučíme Vás to.

 

Kde?: BARISTA COFFEE TRAINING POINT

Rezervácie: 0905 758 529

Kurz BREW BAR

IMG_5040

Nepoznáte Chemex, Hario, Drip, Aeropress skrátka všetky ostatné prípravy iné ako espresso? Chcete vedieť si doma pripraviť kávu cez rôzne alternatívne metódy? Naučíme Vás to.

Kde?: BARISTA COFFEE TRAINING POINT

Rezervácie: 0905 758 529

Barista BASIC

káva / espresso / kávovar / mlynček

Tento kurz je určení pre verejnosť ,študentov, pracovníkov v oblasti gastronómie a všetkých milovníkov kávy. Počas kurzu získate vedomosti o histórii kávy, pestovaní, zbere , spracovaní kávy, pražení, príprave a správnom servise. Z praktickej stránky si osvojíte zručnosti práce s kávovarom, mlynčekom a rôznymi baristickými pomôckami pri príprave dokonalého espressa. Tento kurz prebieha cez pracovné dni ale aj cez  víkendy  od 9.00 do 18.00 v moderných školiacich priestoroch BARISTA COFFEE TRAINIG POINT v Michalovciach.

Kurz je ukončený záverečnou skúškou, ktorá pozostáva z teoretickej časti – testu, praktickej časti – samostatnou prácou s pákovým strojom a prípravou vybraného nápoja. Úspešní absolventi získajú certifikát v slovenskom jazyku.

Absolvovanie kurzu je možné aj individuálne po dohode s lektorom Miroslavom Škorvánkom.

  • Teoretická časť – od zberu kávy až po espresso
  • Praktická časť – práca z profesionálnym mlynčekom, nastavenie hrúbky mletia, nastavenie gramáže pre dosiahnutie správnej prípravy espressa.
  • Praktická časť – príprava espressa, správne dávkovanie mletej kávy, správne tampovanie kávy v páke, správne nasadenie páky do stroja, správna extrakcia kávy, zásady správnej prípravy.

Praktická časť –  starostlivosť o kávovar, zásady a dôležitosť právneho čistenia, čistenie pák, hlavy kávovaru, mlecích kameňov

Cena kurzu: 100€

LATTE ART

mlieko – espresso – cappuccino

Chcete vedieť pripraviť lahodné cappuccino ? Chcete vedieť nakresliť obrázok? Neviete ako na to? Naučíme Vás to.

Podstatou kurzu je naučiť sa správne šľahať mlieko a následne správnym spôsobom ho nalievať. Na kurz si nemusíte nosiť žiadne veci, všetko zaistíme. Prípadne že chcete pracovať s vlastnou konvičkou na mlieko.

Tento kurz prebieha cez pracovne dni  ale aj cez  víkendy  od 9.00 do 18.00 v moderných školiacich priestoroch BARISTA COFFEE TRAINIG POINT v Michalovciach.

Kurz je ukončený praktickou skúškou v správnom našľahaním mlieka a prípravou cappuccina. Absolvovanie kurzu je možné aj individuálne po dohode s lektorom Miroslavom Škorvánkom.

 Úspešní absolventi získajú certifikát v slovenskom jazyku.

Cena kurzu: 120€

BREW BAR

výberová káva – brew bar – iné metódy prípravy kávy

Nepoznáte Chemex, Hario, Drip, Aeropress skrátka všetky ostatné prípravy iné ako espresso? Chcete vedieť si doma pripraviť kávu cez rôzne alternatívne metódy?

Naučíme Vás to.

Podstatou kurzu je naučiť sa pripravovať kávu rôznymi spôsobmi napríklad cez aeropress, chemex atď. Na kurz si nemusíte nosiť žiadne veci všetko zaistíme. Teória je spojená s praxou a prípravou. Najlepšie je  sa to  naučiť čo najviac po praktickej stránke.

Tento kurz prebieha cez pracovné dni  ale aj cez  víkendy  od 9.00 do 18.00 v moderných školiacich priestoroch BARISTA COFFEE TRAINIG POINT v Michalovciach.

Kurz je ukončený praktickou skúškou v príprave alternatívnych káv. Úspešní absolventi získajú certifikát v slovenskom jazyku.

Absolvovanie kurzu je možné aj individuálne po dohode s lektorom Miroslavom Škorvánkom.

Cena kurzu: 100€

MÉDIA / PRESS

ZDRAVO A KREATÍVNE

TOP MIESTA NA SLOVENSKU

Kontakt

U BARISTU

Špitálska 2
071 01 Michalovce

+421 905 758 529
www.facebook.com/ubaristu

COFFEE TRAINING POINT

Špitálska 2
071 01 Michalovce

baristamiroslav@gmail.com
www.kavezdar.sk
www.facebook.com/baristacoffeetrainingpoint

Online rezervácia kurzu

*
*
*
*
*

2018 U BARISTU. Všetky práva vyhradené.